Atrakcje Tylicza i okolic

Tylicz to połączenie wspaniałych noclegów, dobrego jedzenia i licznych atrakcji, które po prostu trzeba odwiedzić.

Na początek najdłuższa w Polsce Kolejka Gondolowa, proponująca przejazd 6 osobowymi wagonikami, dzięki którym w ciągu 7 minut zostaniesz przeniesiony z doliny Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej. A tam już nie pozostanie nic innego, jak podziwianie krajobrazu rozciągającego się na wiele kilometrów. Lubisz ruch i wyzwania? Idealny będzie dla ciebie Krynicki Park Linowy. Zawieszone między drzewami platformy, dają 9 zróżnicowanych tras co sprawia, że mogą korzystać z nich nawet dzieci w wieku 3 lat. Świetna zabawa dla całej rodziny.

Twoje dzieci nie lubią chodzić do muzeum? Pokaż im, że może to być świetne miejsce i zabierz je do Muzeum Zabawek „Bajka”, gdzie znajdą ponad 3500 zabawek od wieku XIV do XX.

 

Atrakcje w TyliczuA na koniec wejdźcie za wieżę widokową w koronach drzew,

znajdującą się na szczycie stacji Słotwiny Arena. Dzięki drewnianej ścieżce, każdy może wejść na jej szczyt.

 

Jak można spędzić czas w Tyliczu zimą?

 

  • narciarstwo zjazdowe to sport, który ma wielu zwolenników i właśnie tutaj można się wyszaleć. Wyciągi większe, dobrze oświetlone i naśnieżone  z trasami o różnym stopniu trudności dla zaawansowanych a dla początkujących wyciągi mniejsze ale równie atrakcyjne.
  • narciarstwo biegowe to dyscyplina zimowa, która przeżywa reaktywację na naszym terenie. Co raz więcej biegaczy można zobaczyć szusujących po dzikich łąkach i lasach a także na profesjonalnych oznaczonych trasach biegowych.
  • sanki, ślizgi, jabłka do zjeżdżania  to sprzęt, który można wszędzie zabrać ze sobą i zjechać z każdej górki , których u nas dostatek.  Ogromna radość nie tylko dla dzieci.
  • kulig, ognisko, biesiadna kapela to coś co w Tyliczu cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości 
  • pacery w piękne, słoneczne dni kiedy mróz szczypie w oczy, śnieg skrzypi pod butami a drzewa pięknie oszronione  zachwycają  swoim widokiem to chwile, które dostarczają wiele pozytywnych emocji i na długo zapadają w pamięci.
  • Tylicz nigdy się nie znudzi, ale dla szczególnie wymagających wizyta w Krynicy – Zdroju czy w Muszynie może dodatkowo urozmaicić pobyt w naszej miejscowości.

 


Tor gokartowy w Tyliczu

zaprasza wszystkich pasjonatów motoryzacji na emocjonujące przejazdy gokartami zarówno w sezonie letnim jak i w zimowym.

Jazda na naszym torze to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, zapewniamy profesjonalną obsługę i świetną zabawę. Więcej informacji www.tortylicz.pl

Tylicz wspaniała wioska letniskowa

- 7 km od Krynicy-Zdroju. Liczy obecnie blisko 2200 mieszk. Kierując się w stronę Muszynki dotrzemy do przejścia granicznego polsko-słowackiego na przełęczy Tylickiej.

W XIII w. Ornawa, 1363 r. lokowane pod nazwą Miastko, od 1612 r. Tylicz. Dzięki położeniu na szlaku handlowym otrzymał mury obronne, prostokątny rynek i prawa miejskie, które utracił przed I wojną światową.
 

 Tylicz to wiele zabytków. Drewniany kościół parafialny św. Piotra i Pawła z 1612 r. Kaplica cmentarna z 1833 r. I nowo wybudowany kościół pod wezwaniem N.M.Panny

W Tyliczu znajduje się wiele prywatnych stoków narciarskich z wyciągami. Jest ich około 20 w różnych częściach Tylicza

Zimowe atrakcje dla Gości w Tyliczu

Tylicz, jest miejscowością otoczoną górami. Beskid Sądecki składa się z trzech pasm górskich: Radziejowej, Jaworzyny, oraz Dubnego. Tu, w iście alpejskiej scenerii odnajdują Państwo liczne stoki narciarskie i szlaki spacerowe, a przede wszystkim- niezapomniane krajobrazy o każdej porze roku.

Okres zimowy już jest.  Tylicz to  miejsce na aktywny wypoczynek . O każdej porze roku atrakcje naszej miejscowości  nie pozwolą  się nudzić ani dzieciom ani dorosłym. Główne atuty Tylicza to zdrowe górskie  powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy wspaniałe lecznicze wody. To również świetne miejsce na wyciszenie i relaks.

 

FARMA LaMa
Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne. Hodowane są tu owce, kozy, krowy i konie.
Możliwość jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych jeźdzców. Ogniska, przejażdżki bryczką i wozem konnym, a w zimie saniami. Stadnina koni Farma LAMA


TYLICZ
Chciałbyś zwiedzić NASZ piękny Tylicz zaparszamy gorąco. Tanie kwatery - pokoje juz od 20 zł 

Reklama
c74d97b01eae257e44aa9d5bade97baf
37693cfc748049e45d87b8c7d8b9aacd
b6d767d2f8ed5d21a44b0e5886680cb9
6f4922f45568161a8cdf4ad2299f6d23